Skip to content

Gdzie zjeść burgera w Olsztynie?

Wpis o pizzeriach w Olsztynie bardzo się wszystkim spodobał – pojawiło się dużo sugestii nowych miejsc i pytań. Między innymi to: Gdzie zjeść burgera w Olsztynie? Mam w tym doświadczenie, więc dziele się takimi lokalami.

Najlepsze pizzerie w Olsztynie!

Tu dość istotna uwaga – to ranking mocno subiektywny. Wybrałem miejsca, w których jadłem i polecam, ale… nie mogę obiecać, ze każdemu burgery w tych miejscach posmakują.

Gdzie zjeść burgera w Olsztynie?

 

1. Tabasco Mexico Grill & Bar

Burger z jajkiem sadzonym, spaghetti czy burger warmiński. Tabasco od samego początku trzyma wysoki poziom jedzenia (nie tylko burgery), a do tego cały czas eksperymentują ze smakami. Wspomniane burgery z jajkiem sadzonym. Omnomnom. Podoba mi się to i jak na razie, ani razu się nie przejechałem u nich – zawsze burgery dobrze wysmażone, ze świeżymi i smacznymi dodatkami.

Wielki plus Tabasco za to, że do burgerów dorzucają rękawiczki. Sałatka w małych słoiczkach – smaczna. Do tego sosy – w tym też Tabasco, które sami możemy sobie wkropić. 

2. Burgerownia

Burgerownia jest w Olsztynie dużo krócej niż Tabasco, ale… mają w tej chwili klasyczne burgery, które są jednymi z najlepszych w Olsztynie. W sam raz zestawione – idealna porcja mięsa, smaczne dodatki i sosy robione na miejscu. Niby wszystko proste, ale jakie smaczne!

3. Handmade Cafe & Pub

Handmade ma szerszą kartę i nie skupia się tylko na burgerach, ale jak już je robi to raczej dobrze. Cały czas kombinują – stąd burger miesiąca (aktualnie m.in. z chorizo, chutney z papryki, serem cheddar i sosem mayo-chipotle). Classic i cheese zawsze na wysokim poziomie. Chyba jako jedyni mają też burgera z pastrami. Są dopiero na trzecim miejscu przez dwa minusiku – raz mięso był ciut zbyt słone, a raz mieliśmy problemy z czasem zamówienia z dowozem.

4. Street Food Point

Kiedyś SFP był w dwóch miejscach – na Jarotach i przy Wysokiej Bramie. I wtedy przeżywał czasy świetności… eksperymentowali z burgerami, jakość najwyższa klasa. Potem się coś porobiło i SFP został tylko na Jarotach. Od tamtej pory jedliśmy tam kilka razy. Burgery nadal są dobre, choć już nie ma w nich tej „magii”. Tak jakby coś się skończyło. Nie urywają dupy, choć są smaczne.

5. Głową w Piach

Dla mnie całkowita nowość – burger z mięsa strusia. Lokal otwarty kilka tygodni temu. Ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. Generalnie, samo mięso trochę delikatniejsze niż wołowina – bardzo dobrze wysmażone. Niestety, w bułce było za dużo sosu, więc zaczęło się z niego trochę lać. Ale żeby nie było sos był dobry! No i dość szybko burger się rozjechał w różnych kierunkach.

Ale… mięso na wielki plus, sos i dodatki na plus, sam lokal też na duży plus.

***

Na docenienie zasługiwały jeszcze burgery rybne w Tawernie Warmińskiej, ale ta się właśnie zawinęła. Do tego na plus burger w Browarze Warmia :)

Published inARCHIVE