Skip to content

Z plecakiem odrzutowym w świat [Android]

Od kilku miesięcy testuje różne aplikacje i gry na mojego Androida. Trochę już tego się przewinęło. Postanowiłem od czasu do czasu, podzielić się z Wami wrażeniami z tych testów. Nie będą to profesjonalne recenzje, jakie znajdziecie na innych blogach czy serwisach. Chciałbym pokazać Wam aplikacje przyjemne i dobrze zaprojektowane.

Mój Samsung GT-I5510 nie należy może do I ligi smartfonów, ale całkiem dobrze radzi sobie z aplikacjami. Od kilku miesięcy grzebałem w sklepie Play Google i w końcu znalazłem perełkę. Jetpack Joyride to darmowa, przyjemna zręcznościówka. Trafiłem na nią przypadkiem, klikając od gry do gry.

Najważniejsze informacje. Za Jetpack odpowiada Halfbrick Studios (to oni odpowiadają m.in. za Fruit Ninja). Według Play Google grę ściągnęło już kilka milionów użytkowników. Zręcznościówka została już nagrodzona m.in. przez Pocket Gamer. Jedynym minusem, ale to wynika z predyspozycji mojego telefonu, jest waga gry – prawie 30 mb. Średnia ocena użytkowników to 4,6.

Barry, jetpack…adventure

Gra jest niebywale prosta. Wcielamy się w Barry’ego, który musi wydostać się z laboratorium. Po drodze czekają na niego przeszkody. Im dalej Barry się znajduje, tym jest trudniej. Nie byłoby jednak zabawy, gdyby nie fajne gadżety. Jeżeli złapiemy odpowiedni boost, możemy zmienić się w robota, szalonego teleportera czy dostać harleya. Cały czas zbieramy też wirtualną kasę, którą w sklepie wymienimy na nowe ubrania lub ulepszenia naszej gry. Zbieranie kasy jest dość męczące i czasochłonne. Dodatkowe bonusy dostajemy za wykonywanie misji i zdobywanie kolejnych leveli.

Dwie przebieżki z Barry’m wystarczą, żeby się zrelaksować. Wkurza trochę powolne zbieranie monet – niektóre ulepszenia znacznie poprawiają grę. Jetpack nie jest też pamięciożerny. Szybko się ładuje. Ja mam czasami małe zwisy przy starcie rozgrywki, ale nie wpływają na całkowity odbiór.  Jetpack Joyride to doskonały zabijacz czasu. Jeżeli siedzicie w zatłoczonym autobusie, na nudnym wykładzie czy po prostu macie wolną chwilę, to idealne rozwiązanie dla was.

Published inARCHIVE