Skip to content

Winter is coming

Niedawno blogowałem o tym, że jesienna depresja atakuje, a dziś już… pierwszy śnieg. Śnieg zawsze mnie cieszy (no może w formie paćki już nie). Nawet pierwsze tej zimy odśnieżanie nie było takie złe. Czas się jednak przygotować, bo zima nadchodzi. Przeprosiłem się już z szalikiem, poszukuje jeszcze czapki. No i trzeba kupić zapas czekolady. Jak Ty walczysz z zimnem?

Nie widziałem jak padał śnieg, ale widok białego puchu na dachach i trawie, sprawił mi trochę radości. Od razu pomyślałem o pierwszych pigułach, a może nawet lepieniu bałwana (dawno tegonie robiłem). Jeszcze trochę czasu minie, aż uda się to zrobić, ale planować już można. Trzeba też przeprosić się z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami zimowymi.

Czapka

Najważniejsza broń w walce z nadciągającym zimnem. Mam dwie, które służą mi w zależności od pogody. Siwa z daszkiem, kupiona w Croppie rok temu, doskonale sprawdza się w czasie jesiennych deszczy i powiewów wiatru. Gdy nadciąga prawdziwe zimno, sięgam po drugą czapkę. Zawsze chciałem mieć taką z pomponem – dlatego teraz z dumą dynda mi taki na głowie.

Szalik i rękawiczki

Numer dwa, który pomaga mi przetrwać mrozy. Nie lubię, gdy jest mi zimno w usta, dlatego często zaciągam szalik na całą twarz. Tak jak w przypadku czapki – mam dwie sztuki. Pierwsza oczywiście służy na jesieni. Jest lekka i cienka, ale doskonale zatrzymuje zimno. Pasuje zarówno do płaszcza, jak i kurtki. Drugi szalik to już wyższa liga. Dostałem go w prezencie i jest prawie jak Mur w „Grze o Tron”. Nie przepuści żadnego zimna. Jest naprawdę gruby.

Rękawiczki nie służą najlepiej do klejenia piguł, bo szybko nasiąkają wodą. Ale przyjemnie grzeją palcę, gdy na dworzu jest nawet -10 stopni.

Czekolada & Herbata

To prawdziwy zimowy hit. Najlepszą można wypić w górach, ale jeżeli ktoś nie planuje wycieczki na południe Polski, to może sięgnąć po czekoladę ze sklepowej półki. Dostałem taką w prezencie i w zimowe wieczory przyjemnie rozgrzewała. No i oczywiście, nie ma to jak jak gorąca herbata. Niezależnie od pogody, herbata i rozgrzeje i nastrój poprawi.  Warto więc przed zimą zaopatrzyć się w zapasy dobrej herbaty i czekolady.

zdjęcie: CC 

 

Published inARCHIVE