Skip to content

Raport „Twitter na Warmii i Mazurach” – II edycja

500 kont, ponad 600 tysięcy wysłanych tweetów i 200 tysięcy obserwujących. Po raz drugi przedstawiam Wam raport „Twitter na Warmii i Mazurach”. Tym razem z niespodziankami.

Możesz obserwować autora na Twitterze: mrcwojcik

Twitter na Warmii i Mazurach. Pierwsza edycja raportu!

W pierwszej edycji pisałem o tym, że jestem mega fanem Twittera. Niektórym to przechodzi, ale moja miłość to tego medium nie słabnie. I z każdym kolejnym miesiącem przekonuje się, że ludzie tu obecni, są fantastyczni. Dlatego znowu przyjrzałem się temu, jak z niego korzystają ludzie na Warmii i Mazurach.

Partnerem raportu jest Sotrender:

sotrender_logo_dark

Zebrałem dane z 305 profilu osobistych i 195 kont należących do firm, instytucji samorządowych i społeczności. Powiększyłem bazę o prawie 150 profili, ale wiem, że mogłem jeszcze wiele przegapić. Dlatego bardzo Was proszę – jeśli nie ma Was lub Waszych znajomych w zestawieniach – dajcie mi znać w komentarzu pod postem lub na Twitterze. Co jakiś czas będę dorzucał nowe profile.

Raport składa się z kilku części: zestawienia kont osobistych, zestawienia kont marek, specjalnych raportów topowych kont. We wszystkich częściach znajdziecie mój komentarz do danych.

* Uwaga – w tabelach nie wyświetlają się polskie znaki diakrytyczne :)

Raport „Twitter na Warmii i Mazurach”. Konta osobiste

PozycjaNazwa kontaObserwujacychObserwujeWpisow
1Joanna Jedrzejczyk1444941971869
2Adrian Mierzejewski6186457372
3Maciej Iwanski137964276876
4Andrea Gardini5766557253
5Pawel Papke466583365
6Iwona Arent38623061047
7Adrian Brzozowski375677834642
8Maciek Dobrowolski37351072296
9Lukasz Gikiewicz32551552919
10Robert El Gendy31504904141
11Ezequiel Palacios2685259152
12Tadeusz Iwinski2631822481
13Maciej Jermakow25537874348
14Krzysztof Holowczyc21271123
15Pawel Woicki175025161
16Michal Wypij1639121613723
17Janusz Cichon1417211577
18Urszula Paslawska12724462839
19Lukasz Kruszewski10943294894
20Beata Bublewicz9883781259
21Konrad Jurecki9803661616
22Pawel Krupinski97074912250
23Maciej Swiniarski9673494215
24Emil Marecki9325221688
25Julia Marcell90719211
26Piotr Cieslinski8321675934
27Typowa K82565201
28Marcin Osiak7654087211
29Lukasz Adamski768236827
30Michal Kochanowski76415426267
31Karol Kurowski7626013989
32Dzieciece klimaty72218714072
33Marcin Wojcik70664310374
34Tomasz Bojanowski70674423952
35Sonia Solarz-Taciak6987367384
36Jaroslaw Skorski6806392811
37Bastian Chrostowski67789012934
38Mariusz Sordyl66784331
39Lukasz Lukaszewski6641774622
40Marta Gryszko643197160
41Michal Grabowski61840533300
42Maciej Wrobel614789391
43Janusz Niedzwiecki5756434452
44Krzysztof Kacprzycki5715817728
45ks. Bartek Koziej5462491457
46Michal Libuda5273361952
47Krzysztof Betkier5199896075
48Alicja50419066336
49Pablo G5001893149
50Pawel Jarmolkowicz490701299
51Lukasz Konopko475140978
52Konrad Bukowiecki46131147
53Homicidal Maniac45310925309
54Dawid Mieczkowski4532941521
55Pawel Piekutowski44110235357
56Lukasz Baczek4349933846
57Mateusz Starus42810051305
58Dorota Zalepa396671112
59Andrzej Adamiak3887196695
60Piotr Bulakowski380301615
61Pawel Zajaczkowski3806091831
62Lech Brywczynski3632085863
63Krzysztof Kucharczak3576396755
64Magdalena Duchnowska3469615966
65Pawel Harajda345595413
66Jaroslaw Mrugala338139261
67Wojciech Andrearczyk3347171550
68Piotr lysiak3323171784
69Jacek Iwanek3244797536
70Artur Szczepanski31910302393
71Marcin Domian3196642396
72Piotr Gajewski315216680
73Monika Borzdynska312488363
74Bartosz Urban3081096869
75Tomek Wroblewski30658611009
76Mateusz Lewandowski3062604347
77Viola30028815582
78Krzysztof Filipek2984222741
79Piotr Glowacki28479246
80Natasza Rozmus277372176
81Sebastian Krol2755064868
82Tomasz A. Budzinski2697496096
83Daniel Siatkowski2565851234
84Tomasz Welna25031156
85Jacek Winczewski246669866
86Marcin Radomski242326242
87Lukasz Walter2384492389
88Adam Kolesniewski236845649
89Jolanta Okuniewska2355181
90Michal Szulc231281994
91Pedros Ole2305554554
92Pawel Weraksa226847590
93Michal Krasinski2255231141
94Mateusz Herman2235255230
95Szymon Tarnowski221142595
96Marta Wisniewska2196702173
97Kasia218423703
98Karol Dempich2141718128
99Moni zurnalistka209212184
100Robert Turlej2092111833
101Rafal Herman2088043173
102Krzysztof Raczynski2082922476
103Artur Zablocki206475444
104Ewa Pazdziorko204302637
105Piotr Grzymowicz19535
106Michal Hapunik1953407165
107Sylwia Jaskulska194299302
108Krzysztof Ruszczynski192669320
109Pawel Pietrzak18912633372
110Pawel Socha189265678
111Marek Pacek1876191009
112Mariusz Kraszewski1863013248
113Remik Grala1871132038
114Martyna Zagorska186322397
115Maciej Lewandowski183637517
116Pawel Gorski18339366
117Marcin Kulasek180115213
118Katarzyna Chojnowska1801501060
119Mateusz Sieronski170419965
120Wioletta slaska-Zysk16211758
121Piotr Tabis162751133
122Miroslaw Pampuch15512293
123Krzysztof Sopyla154268489
124Michal Krawiel152249492
125Rafal Dabrowski152180663
126G.J. Zborowski1443144018
127Aleksander Chodzko13999801
128Kamil Czyzak1371105173
129Joshua Manu1361634859
130Mariusz Stasiak136198311
131Ryszard Gorecki1322665
132Lukasz Kulinski131567143
133Jerzy Mackiewicz131166118
134Andrzej Sadowski13158136
135Alina Stasiak130295153
136Arek Mroczkowski1305525
137Jan Tomasz Tandyrak129239407
138Freewolna12813390
139Luc Chives127277455
140Oliwia Chojnacka1261181226
141Ewelina Kwiatkowska122184133
142Robert Fryga122841511
143Dorota Jesiolowska-S121243251
144Robert Waraksa119326228
145Marian Podziewski11537964
146Jerzy Wilk11477153
147Jakub Recko11429358
148Jacek Protas112207131
149Pawel Reczkowski111227307
150Ewa Bartnikowska11010732
151Maciej Rynarzewski10989118
152lukasz Paczkowski10883601
153Krzysztof Kwiatkowski104842923
154Rafal Zielinski102611005
155Michal Ejkszto101195326
156Ola Rybacka100253170
157Justyna99335344
158Anna981972600
159Aleksandra Glinka9851141
160Piotr zuchowski974171
161Bartek Kucharski97560389
162Katarzyna A97317910
163Rafal Bienkowski97198736
164Bartek Kucharski96560389
165Waldemar Zwierko93239566
166Paulina Drozda92431225
167Piotr Grabowski90566150
168Andrzej Ukleja901403379
169Pawel Guminiak8910937
170Lukasz Kotowski8682437
171Grzegorz Czykwin84215488
172Jakub Kochanowski83205
173Bartosz Orlinski82211169
174Marek lukiewski801085
175Marcin Zdrodowski77144546
176Michal Kubiak74186581
177Marcin Kierul7263450
178Monika Falej71651653
179Arkadiusz Kolpert705954
180Kamil Mordasewicz70112146
181Adam Arciszewski69322166
182Leszek Dziag672601384
183Mateusz Przyborowski66236195
184Justyna Solowiej66761227
185lukasz Mackiewicz668182285
186Rafal Rypina64122200
187Jakub Chmielewski647877
188Emil Wojda625032
189Bartosz Skrajnowski62124928
190Wojtek Jermakow616176
191Emilia Krywko6111752
192Nikola Tyszka6011182
193Barbara Lewandowska60210164
194Emilia Kossakowska595729
195Amanda Szymczyk5792104
196Tomasz Binczak56169177
197Przemyslaw Getka54186284
198Anna Gajewska541112127
199Mateusz Ejkszto5376183
200Urszula Doliwa53179
201Mateusz Sobieszczuk521881017
202Bartlomiej Jasinski5112939
203GlogowskaCompany519145
204Tomasz Dowgiallo519720
205Anna Hnatiuk5160138
206Marek Tyczynski5089767
207Przemyslaw Skrzydlo4994762
208Bartek Szychowski485170
209Tomasz Wroblewski48110156
210Katarzyna Targonska487622
211Burmistrz Gizycka (Jola Piotrowska)47537
212Sandra Ejsymont4611780
213Rafal Szunejko4547298
214Robert d'Aystetten4596133
215Ania Balinska4453144
216Dominik Gorski43176436
217Krzysztof Omilian43130587
218Jacek zukowski42233133
219Dorota d'Aystetten4267165
220Grzegorz Szewczyk412361252
221Aleksander Sobczak4137350
222Milena Dawidzionek403250
223Katarzyna Ormanowska40346115
224Ewa Domeradzka3918586
225Rafal Sadowski3911457
226Ryszard Adamczak39138253
227Mariusz Mieczkowski397681
228Mateusz Deluga37223361
229Mateusz Kryzba367933
230Siema3610283
231Jacek Stasielo366251
232Paulina Ostrowska3530212
233Kamil Rutkowski34835833
234Iza Smolinska-Letza33256751
235Wojciech Kossakowski3316
236Kamil Rogalski32106142
237Przemek Gorecki322966
238Malgorzata Galka32438
239Kasia Piasecka329742
240Roza Derbash-Rybak3012170
241Janusz Rytuba3020118
242Katarzyna Urbanska304559
243Marta Malinowska305387
244Milosz Sobina301230
245Joanna2912878
246Arek Jelonek2868179
247Adrian Czubaszek28190119
248Adam Nowinski2720117
249Paulina Lipka2613763
250Michal Wisniewski25905
251Marta Mazurowska252215
252Przemek Kusmider2422123
253Marek Terlecki2390125
254Pawel Szczur2394352
255Radoslaw Wojnowski2218941
256Daniel Wojciechowski228839
257Adam Treyderowski218517
258Aga Kotowska204730
259Dorota Grzymska209121
260Rafal Tomasiak195111
261Przemyslaw Kruszewski193047
262Adam Bartnikowski1960
263Aga Kolodynska19592
264Anna Duda1813836
265Aneta Mech-Mejerska172613
266Maciej Kowalski176666
267Jaroslaw Kowalski171262
268Patryk Giczewski1650
269Pawel Slawinski16305
270Dorota Ordon161220
271Ewa Szordykowska168936
272Grzegorz Figon167719
273Kamil Kowalewicz1568182
274Weronika Wiezynis153819
275Michal Obrycki13405
276Cezary Jez13463
277Sylwia Slawinska123915
278Katarzyna Czajkowska125216
279Tomasz Drosio112624
280Karol Dymkowski115713
281Karol Wlodkowski10171
282Konrad Poswiata10302
283Aleksandra Ilawa93139
284Ela Krywko9131
285Ulka Lawczynska9422
286Marcin Ignatowicz8140
287Ania Celmer83612
288Lidia Kozak8201
289Pawel Kolakowski890137
290Kamil Pytlas81538
291Dariusz Struk89632
292A. Kowalczyk7633
293ladyofthehouse75690
294Karolina Gudecka76710
295Tomasz Luto71312
296Adam Jocz7129
297Lukasz Michnik6141
298Pawel Baranowski6416
299Adam Augustyniak6510
300Olga Hanczyc52916
301J. Maciej swiatkowski4202
302Marcin Kuczys4173
303Romuald Kozikowski42024
304Pawel zuchlinski31290
305Bart Wasiak3458
306Marzena Michalska141

TOP 10

W pierwszej dziesiątce niewiele się zmieniło. Joanna Jędrzejczyk cały czas zyskuje followersów (szczególnie zza oceanu), a najbliższa jej walka w UFC może znowu przynieść szybki wzrost. Drugie miejsce należy do Adriana Mierzejewskiego. Kolejne miejsce zajmuje komentator sportowy Maciej Iwański. Czwarte i piątek miejsca należą do osób związanych z siatkówką – trenera AZSu Olsztyn i reprezentanta Polski i byłego prezesa związku PZPS – kolejno Andrea Gardini i Paweł Papke. Na szóstym miejscu jest Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości. Od tego momentu zaczęły się nieznaczne zmiany – dziennikarz sportowy Adrian Brzozowski przeskoczył swojego kolegę i siatkarza Macieja Dobrowolskiego. Na dziewiątym miejscu jest nowy w zestawieniu – Łukasz Gikiewicz – pochodzący z Olsztyna zawodnik, który gra w lidze tajlandzkiej.  Dziesiąte miejsce zajmuje dziennikarz Robert El Gendy.


NIESPODZIANKA!

Razem z partnerem raportu – firmą analityczną Sotrender – przygotowaliśmy bardziej szczegółowe dane dotyczące czołówki Twittera w regionie. Przedstawiamy Wam więc dokładne dotyczące rozwoju kanałów, zaangażowania użytkowników, aktywności i prowadzenia swojego kanału, a także tego, jakie treści im klikają się najlepiej.

Prezentujemy dane pierwszej trójki wg. liczby followersów – Joanny Jędrzejczyk, Adriana Mierzejewskiego i Macieja Iwańskiego, a także najbardziej aktywnego usera w regionie czyli Adriana Brzozowskiego.

Aby uzyskać raporty, poproszę o małą zapłatę w postaci ćwierknięcia :)


Media i politycy

Warto zwrócić uwagę na to, że w zestawieniu jest bardzo wielu dziennikarzy i osób pracujących w mediach. Najwięcej jest ich z „Gazety Olsztyńskiej” – ponad 10 osób, Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn (głównie z redakcji sportowej), a także z „Gazety Wyborczej” – 3 osoby.

Na Twitterze znajdziemy też sporo polityków. Co fajne, nie chodzi jedynie o parlamentarzystów, ale też o miejskich radnych. A na Twitterze są choćby Krzysztof Kacprzycki, Łukasz Łukaszewski i Jan Tomasz Tandyrak z Olsztyna, Michał Kochanowski z Kętrzyna czy Mateusz Sieroński z Giżycka. Oczywiście, duża polityka też jest w regionie aktywna. Michał Wypij, doradca w Gabinecie Politycznym Wiceprezesa Rady Ministrów J. Gowina, to jeden z najbardziej aktywnych użytkowników w regionie. Niestety, nadal wielu posłów korzysta z Twittera tylko poprzez podpięcie go do Facebooka.

Sportowcy

Tych na Twitterze jest cała masa. Oczywiście dominują Ci zawodnicy, którzy występują za granicami naszego kraju – Joanna Jędrzejczyk, Adrian Mierzejewski, Łukasz Gikiewicz. Jedyną osobą w czołówce jest Paweł Woicki, który ma ponad 1700 obserwujących, ale nie jest on szczególnie aktywny w tym kanale.

Warto podkreślić, że na Twitterze z naszego regionu zdecydowanie dominują piłkarze. Zaskakująco mało jest siatkarzy, zwłaszcza w kontekście popularności tego kanału wśród zawodników i dobrych wyników Indykpolu AZS Olsztyn i aktywności dziennikarzy w tym temacie.

Raport „Twitter na Warmii i Mazurach”. Liczba tweetów

PozycjaNazwa kontaWpisowObserwujacychObserwuje
1Adrian Brzozowski346423756778
2Michal Grabowski33300618405
3Tomasz Bojanowski23952706744
4Emil Marecki16888932522
5Magdalena Duchnowska1596634696
6Viola15582300288
7Dzieciece klimaty14072722187
8Michal Wypij1372316391216
9Bastian Chrostowski12934677890
10Pawel Krupinski12250970749
11Tomek Wroblewski11009306586
12Marcin Wojcik10374706643
13Karol Dempich8128214171
14Krzysztof Kacprzycki7728571581
15Jacek Iwanek7536324479
16Sonia Solarz-Taciak7384698736
17Marcin Osiak7211765408
18Michal Hapunik7165195340
19Maciej Iwanski687613796427
20Bartosz Urban6869308109
21Krzysztof Kucharczak6755357639
22Andrzej Adamiak6695388719
23Alicja63365041906
24Michal Kochanowski62677641542
25Tomasz A. Budzinski6096269749
26Krzysztof Betkier6075519989
27Pawel Piekutowski53574411023
28Homicidal Maniac53094531092
29Mateusz Herman5230223525
30Lukasz Kruszewski48941094329
31Sebastian Krol4868275506
32Joshua Manu4859136163
33Pedros Ole4554230555
34Janusz Niedzwiecki4452575643
35Maciej Jermakow43482553787
36Mateusz Lewandowski4347306260
37Maciej Swiniarski4215967349
38Robert El Gendy41413150490
39G.J. Zborowski4018144314
40Karol Kurowski3989762601
41Lukasz Baczek3846434993
42Kasia370321842
43Andrzej Ukleja337990140
44Pawel Pietrzak33721891263
45Mariusz Kraszewski3248186301
46Rafal Herman3173208804
47Krzysztof Kwiatkowski292310484
48Lukasz Gikiewicz29193255155
49Urszula Paslawska28391272446
50Jaroslaw Skorski2811680639
51Krzysztof Filipek2741298422
52Anna260098197
53Krzysztof Raczynski2476208292
54Marcin Domian2396319664
55Artur Szczepanski23933191030
56Lukasz Walter2389238449
57Maciek Dobrowolski22963735107
58lukasz Mackiewicz228566818
59Marta Wisniewska2173219670
60Anna Gajewska212754111
61Remik Grala2038187113
62Michal Libuda1952527336
63Joanna Jedrzejczyk1869144494197
64Robert Turlej1833209211
65Pawel Zajaczkowski1831380609
66Piotr lysiak1784332317
67Monika Falej16537165
68Konrad Jurecki1616980366
69Wojciech Andrearczyk1550334717
70Dawid Mieczkowski1521453294
71Robert Fryga151112284
72ks. Bartek Koziej1457546249
73Rafal Sadowski1457391
74Leszek Dziag138467260
75Mateusz Starus13054281005
76Beata Bublewicz1259988378
77Grzegorz Szewczyk125241236
78Daniel Siatkowski1234256585
79Justyna Solowiej12276676
80Oliwia Chojnacka1226126118
81Paulina Drozda12259243
82Michal Krasinski1141225523
83Dorota Zalepa111239667
84Katarzyna Chojnowska1060180150
85Iwona Arent10473862306
86Mateusz Sobieszczuk101752188
87Marek Pacek1009187619
88Rafal Zielinski100510261
89Michal Szulc994231281
90Lukasz Konopko978475140
91Mateusz Sieronski965170419
92Bartlomiej Jasinski9395112
93Piotr Cieslinski9348321675
94Bartosz Skrajnowski92862124
95Katarzyna A91097317
96Jacek Winczewski866246669
97Lech Brywczynski8633632085
98Kamil Rutkowski83334835
99Lukasz Adamski827768236
100Aleksander Chodzko80113999
101Marek Tyczynski7675089
102Przemyslaw Skrzydlo7624994
103Iza Smolinska-Letza75133256
104Rafal Bienkowski73697198
105ladyofthehouse69075
106Piotr Gajewski680315216
107Pawel Socha678189265
108Rafal Dabrowski663152180
109Adam Kolesniewski649236845
110Ewa Pazdziorko637204302
111Lukasz Lukaszewski6226641774
112Piotr Bulakowski615380301
113lukasz Paczkowski60110883
114Szymon Tarnowski595221142
115Pawel Weraksa590226847
116Krzysztof Omilian58743130
117Ewa Domeradzka5863918
118Michal Kubiak58174186
119Janusz Cichon5771417211
120Waldemar Zwierko56693239
121Marcin Zdrodowski54677144
122Maciej Lewandowski517183637
123Michal Krawiel492152249
124Krzysztof Sopyla489154268
125Grzegorz Czykwin48884215
126Tadeusz Iwinski4812631822
127Luc Chives455127277
128Marcin Kierul4507263
129Artur Zablocki444206475
130Lukasz Kotowski4378682
131Dominik Gorski43643176
132Pawel Harajda413345595
133Jan Tomasz Tandyrak407129239
134Martyna Zagorska397186322
135Maciej Wrobel391614789
136Bartek Kucharski38997560
137Bartek Kucharski38996560
138Adrian Mierzejewski3726186457
139Pawel Gorski36618339
140Pawel Papke365466583
141Monika Borzdynska363312488
142Mateusz Deluga36137223
143Pawel Szczur3522394
144Aleksander Sobczak3504137
145Justyna34499335
146Mariusz Sordyl33166784
147Michal Ejkszto326101195
148Krzysztof Ruszczynski320192669
149Mariusz Stasiak311136198
150Pawel Reczkowski307111227
151Sylwia Jaskulska302194299
152Pawel Jarmolkowicz299490701
153Rafal Szunejko2984547
154Przemyslaw Getka28454186
155Jaroslaw Mrugala261338139
156Andrea Gardini2535766557
157Ryszard Adamczak25339138
158Dorota Jesiolowska-S251121243
159Piotr Glowacki24628479
160Marcin Radomski242242326
161Robert Waraksa228119326
162Marcin Kulasek213180115
163Paulina Ostrowska2123530
164Julia Marcell21190719
165Typowa K20182565
166Rafal Rypina20064122
167Mateusz Przyborowski19566236
168Moni zurnalistka184209212
169Mateusz Ejkszto1835376
170Kamil Kowalewicz1821568
171Arek Jelonek1792868
172Tomasz Binczak17756169
173Natasza Rozmus176277372
174Kamil Czyzak1731371105
175Ola Rybacka170100253
176Bartosz Orlinski16982211
177Adam Arciszewski16669322
178Dorota d'Aystetten1654267
179Barbara Lewandowska16460210
180Pawel Woicki161175025
181Marta Gryszko160643197
182Tomasz Welna15625031
183Tomasz Wroblewski15648110
184Alina Stasiak153130295
185Jerzy Wilk15311477
186Ezequiel Palacios1522685259
187Piotr Grabowski15090566
188Pablo G1495001893
189Konrad Bukowiecki14746131
190Kamil Mordasewicz14670112
191Ania Balinska1444453
192Lukasz Kulinski143131567
193Kamil Rogalski14232106
194Aleksandra Glinka1419851
195Anna Hnatiuk1385160
196Pawel Kolakowski137890
197Andrzej Sadowski13613158
198Piotr Tabis133162751
199Ewelina Kwiatkowska133122184
200Robert d'Aystetten1334596
201Jacek zukowski13342233
202Jacek Protas131112207
203Marek Terlecki1252390
204Adrian Czubaszek11928190
205Jerzy Mackiewicz118131166
206Maciej Rynarzewski11810989
207Katarzyna Ormanowska11540346
208Amanda Szymczyk1045792
209Miroslaw Pampuch93155122
210Freewolna90128133
211Marta Malinowska873053
212Siema8336102
213Nikola Tyszka8260111
214Jolanta Okuniewska8123551
215Mariusz Mieczkowski813976
216Sandra Ejsymont8046117
217Joanna7829128
218Jakub Chmielewski776478
219Wojtek Jermakow766161
220Piotr zuchowski719741
221Bartek Szychowski704851
222Roza Derbash-Rybak7030121
223Przemek Gorecki663229
224Maciej Kowalski661766
225Ryszard Gorecki6513226
226Marian Podziewski64115379
227Paulina Lipka6326137
228Katarzyna Urbanska593045
229Wioletta slaska-Zysk58162117
230Jakub Recko58114293
231Arkadiusz Kolpert547059
232Emilia Krywko5261117
233Jacek Stasielo513662
234Milena Dawidzionek504032
235Przemyslaw Kruszewski471930
236GlogowskaCompany455191
237Kasia Piasecka423297
238Radoslaw Wojnowski4122189
239Daniel Wojciechowski392288
240Aleksandra Ilawa39931
241Pawel Guminiak3789109
242Burmistrz Gizycka (Jola Piotrowska)37475
243Anna Duda3618138
244Ewa Szordykowska361689
245Mateusz Kryzba333679
246Ewa Bartnikowska32110107
247Emil Wojda326250
248Dariusz Struk32896
249Aga Kotowska302047
250Emilia Kossakowska295957
251Arek Mroczkowski2513055
252Tomasz Drosio241126
253Romuald Kozikowski24420
254Krzysztof Holowczyc23212711
255Przemek Kusmider2324221
256Katarzyna Targonska224876
257Dorota Grzymska212091
258Tomasz Dowgiallo205197
259Grzegorz Figon191677
260Weronika Wiezynis191538
261Janusz Rytuba1830201
262Adam Nowinski1727201
263Adam Treyderowski172185
264Katarzyna Czajkowska161252
265Olga Hanczyc16529
266Marta Mazurowska152522
267Sylwia Slawinska151239
268Aneta Mech-Mejerska131726
269Karol Dymkowski131157
270Ania Celmer12836
271Tomasz Luto12713
272Rafal Tomasiak111951
273Karolina Gudecka10767
274Urszula Doliwa95317
275Adam Jocz9712
276Malgorzata Galka83243
277Kamil Pytlas88153
278Bart Wasiak8345
279Wojciech Kossakowski6331
280Pawel Baranowski6641
281Piotr Grzymowicz51953
282Jakub Kochanowski58320
283Marek lukiewski580108
284Michal Wisniewski52590
285Pawel Slawinski51630
286Michal Obrycki51340
287Cezary Jez31346
288A. Kowalczyk3763
289Marcin Kuczys3417
290Aga Kolodynska21959
291Jaroslaw Kowalski217126
292Konrad Poswiata21030
293Ulka Lawczynska2942
294J. Maciej swiatkowski2420
295Karol Wlodkowski11017
296Ela Krywko1913
297Lidia Kozak1820
298Lukasz Michnik1614
299Marzena Michalska114
300Milosz Sobina030123
301Adam Bartnikowski0196
302Patryk Giczewski0165
303Dorota Ordon016122
304Marcin Ignatowicz0814
305Adam Augustyniak0651
306Pawel zuchlinski03129

Najaktywniejszy – bez zaskoczeń – jest Adrian Brzozowski zponad 34 tysiącami tweetów. Drugi jest Michał Grabowski (33 tys.), a trzeci Tomasz Bojanowski (23 tys.). Pod tym kątem, w dziesiątce mamy nowości, które nie były uwzględnione w poprzednim raporcie. Kolejne miejsca należą do: Emila Mareckiego, Magdaleny Duchnowskiej, Violi, Dziecięcie klimaty, Michała Wypija, Bastiana Chrostowskiego, Tomka Wróblewskiego. Na jedenastym miejscu znalazł się autor raportu :)

Realnie patrząc naprawdę aktywnych profili jest około 100. Szkoda, że wiele osób zakłada konto i o nim zapomina (w przypadku firm to mega słabe), albo spina konto z Facebookiem.

Raport „Twitter na Warmii i Mazurach”. Marki

PozycjaNazwa kontaObserwujacychObserwujeWpisow
1Indykpol AZS Olsztyn43231581956
2Olsztyn203004437
3Gazeta Olsztynska19631315395
4stomil.olsztyn.pl18951517866
5Stomil Olsztyn SA1659962909
6Teatr Jaracza15021882825
7Zortrax1395256911
8Radio Olsztyn13005233704
9Elblag24.pl12073788253
10Olsztyn.com.pl880723663
11Olsztyn zyje795115847
12ZKS Olimpia7515921697
13R-Gol Football711126591
14Fundacja Albastro703782838
15dwadozera.pl6722172174
16Enej667862
17Arrachion Olsztyn651157908
18Informacje z Elblaga6012723200
19Portal Braniewo58617412030
20Radio UWM FM582366771
21Kurier Olsztynski563365162
22Nasz Olsztyniak5564721381
23Miasto Elblag55303630
24freedom5108261677
25Browar Kormoran48560177
26Dziennik Elblaski479243629
27Olsztynskie Tramwaje476581440
28Ogloszenie Mazurskie45019006282
29Elk43902242
30sport.egit.pl4141246930
31Powiat Olsztynski376631371
32Ostroda Reggae Festiwal37324450
33elblag.net36322798
34Gazeta Warminska347792155
35zBiegiemNatury3443151301
36Sport TVP3 Olsztyn3351721830
37Kortowiada3332144
38Grand Slam32654518
39PLON.IO2924231176
40Ketrzyn267186398
41Ostroda2574444
42Olimpia Elblag23301
43UWM w Olsztyne23060325
44Mazury AirShow204121459
45PWSZ Elblag18853629
46Bezpieczny Olsztyn18323697
47Elblag Europa182189120
48Kurs na Gizycko1760455
49Powiat Ketrzynski174136377
50Gazeta Elblag173618
51PiS Olsztyn17381690
52Mazury Airport17322217
53Olcamp171103217
54NewsBar167602237
55Kazzo Moda Meska1621351190
56RCKiK Olsztyn1601334
57WOsP Olsztyn1532738
58Wyjatkowe serce15361343
59Tramwaje.olsztyn.eu146865
60Gmina Braniewo14582204
61CEiIK13920197
62Mazury Aktywne138154199
63Restauracja Skarbiec13229813
64Hotel St. Bruno132430151
65MOK Olsztyn125146203
66Instytut Dziennikarstwa1222175
67Hotel Krasicki12232712
68Socios Stomil12114153
69TU SIe MOVIE120183157
70Restauracja Lago118307373
71Olimpia Olsztynek11654185
72MTM Ostroda115236160
73Pomysly na Elblag111668
74Ideative110198711
75Galeria Warminska1105697
76WMZPN10823615
77Ksiaznica Polska107176169
78MasurianLakeDistrict1062567
79Olsztyn Tweetup1065122
80Szczytno105430
81SWOlsztyn10535119
82Huragan Morag1007677
83Meble Wojcik Eblag986082
84PO Warmia Mazury982711713
85OSIR Olsztyn9717170
86Adwokat Kontra951125
87ESER Pionier948294
88Polyend927657
89express.olsztyn.pl901143
90SSPS AZS Olsztyn884887
91Hotel Mazury Gizycko880946
92Sport na Warmii i Mazurach88111236
93Eranova852623
94Portal Elcki8354348
95KS Contract Lubawa82211472
96Limdesk79170112
97KKS Warmia Olsztyn7939142
98Forum Rozwoju Olsztyna773368
99Hotel Zamek Ryn771756
100The Lollipops7757305
101Gizycko7699
102Worldtour7302249
103Grupa Pryzmat71154149
104Szpital Dzieciecy Olsztyn70122
105Nowy Olsztyn69120270
106Tygodnik Ketrzyn6955495
107Shannon6777544
108wmmobi665897
109Meski Punkt Jedzenia6512286
110Gazeta Lidzbarska65352515
111JachtKlub Elblag65859
112Systu64290238
113Noclegi Elblag6313189
114Plomien Elk626616
1152kropek Studio6213764
116MTB Olsztyn Team60164303
117Elckie Centrum Kultury581740
118Hotel Olsztyn Sak58109153
119Kino swiatowid585355
120Bartbo561888
121813 Studio563990
122wmpn5579496
123Warmia Grajewo5401
124Concordia Elblag53336125
125Dobre Miasto5142
126PulsMiasta.pl-Olsztyn503962
127PiS Mragowo4921969
128PAN Olsztyn4339164
129Vegoria Wegorzewo399282
130Elset38102224
131Elk Online3718212
132Wydzial Teologii UWM371515
133Adrenaline.pl36106755
134Sokol Ostroda351327
135Social Media Weekend354511
136Gifmi338178
137Piwnica Szczytno33843
138BasketOlsztyn336271
139IFMSA Olsztyn337313
140Gmina Jonkowo321194
141Omulew Wielbark32579
142Znicz Biala Piska3093
143Sport-Academy3048337
144Abakus Olsztyn304988
145Goniec Bartoszycki30120548
146slub Olsztyn29172
147InQbe29155
148WM lowcy burz281418
149Arizona Ostroda2653
150Mazury aktywnie2580
151BullArtStudio2313429
152Tasbike Coffee231826
153Pasym Parafia231821
154Psychoterapia Olsztyn229813
155Senior Games Poland2249386
156Hobbiton197214
157Koliber Olsztyn183614
158Unique Rock Festival18528
159Loopa Marketing18438
160PartnerstwoDlaWarmii178213
161ITS Olsztyn17554
162Polskie Towarzystwo Ekonomiczne1642208
163Agromax1652118
164Detektyw Horus155144
165Red Dragon Olsztyn1413839
166Twoj Kurier Olsztynski14201
167Klewer149345
168Da sie w Olsztynie13611
169aleCatering134818
170Gok Dywity13087
171LoudMonkey PL123129
172Masters Olsztyn1221125
173Nasza Warmia1100
174Glammed1118212
175Sportowy Lidzbark101084
176Salon Urody Olsztyn10103
177TruckMotor w Widlowie10139134
178twojejaroty.eu10115
179Klub Sarp9645
180Aura Centrum919178
181OlsztynSport.pl9123
182KS Fortuna Gaglawki8912
183Sex Shop Elk88544
184StawigudaMojaGmina7285
185HipHop Mazury7151
186Hurtownia Elektryk6613
187wMragowie630
188MOK Jeziorany5250
189MAK Studio5037
190Wyborcza Olsztyn535
191Inperium3010
192Toyota Elk357
193Szynaka-Meble250
194Warmia i Mazury1204
195Danet07143

W kategorii marek zmian w czołówce jest kilka. bardzo wysoko awansował Stomil Olsztyn, Radio Olsztyn i Olsztyn.com.pl. Jak widać rządzą media w topce, chociaż pierwsze miejsce należy do Indykpolu AZS Olsztyn. W dziesiątce są jeszcze Miasto Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, stomil.olsztyn.pl, Teatr Jaracza, Zortrax i Elblag24.pl.

To, co zwraca uwagę to pewne egzotyczne profile jak konto parafii w Pasymiu, sex shopu w Ełku, agencji detektywistycznej czy sprzedawcy traktorów. Oczywiście – nie mówię, że to źle! Na plus można też ocenić uaktywnienie się UWM na Twitterze. Na minus – słabą prezencję profili Warmii i Mazur czy Olsztyna (spięcie z FB).

Media z Warmii i Mazur są bardzo aktywne na Twitterze. Fajnie byłoby je więc ze sobą zestawić oddzielnie. Pierwsza dziesiątka wygląda tak:
1. Gazeta Olsztyńska
2. Serwis stomil.olsztyn.pl
3. Radio Olsztyn
4. Elbląg24.pl
5. Olsztyn.com.pl
6. Olsztyn Żyje
7. Serwis dwadozera.pl
8. Informacje z Elbląga
9. Radio UWM FM
10. Kurier Olsztyński

Jak wygląda to w zestawieniu klubów sportowych?
1. Indykpol AZS Olsztyn
2. Stomil Olsztyn
3. ZKS Olimpia
4. Arrachion Olsztyn
5. Olimpia Elbląg
6. Olimpia Olsztynek
7. Huragan Morąg
8. KS Contract Lubawa
9. KKS Warmia Olsztyn
10. JachtKlub Elbląg

Podsumowanie

Najwięcej profili jest oczywiście z Olsztyna. Ale coraz więcej osób interesuje się Twitterem z Elbląga i Ostródy. Mega plus leci też dla osób z Ełku, Giżycka czy Kętrzyna, które postawiły na Twittera i budują tam swoje miejsce. W przypadku firm, największym problemem nadal jest to, że zakładają konta i o nim szybko zapominają.

Na pewno, ludzie z Warmii i Mazur zaczynają dostrzegać potencjał tego miejsca i zachęcać innych do korzystania (jak widzę po przykładzie redakcji sportowej TVP3). To buduje i sprawia, że fajniej rozmawia się o naszych lokalnych problemach i wydarzeniach.

Published inARCHIVEmyProjects