Skip to content

Pozytywna opowieść o życiu. Ilustracje Pascala Campiona

Dzieciństwo, miłość, praca, starość. Pascal Campion jak żaden inny ilustrator potrafi barwnie opowiadać o tych tematach. Tworzy jedne z najpiękniejszych prac zarówno pod względem emocji, jak i warsztatu.

Na prace Pascala trafiłem kilka tygodni temu. Zachwycił mnie od pierwszej chwili sposobem rysowania, a także ujęciem tematów. Z jego rysunków bije optymizm. Może to dlatego, że często wraca do dzieciństwa, nieskażonego problemami i niewinnego.

Pascal Campion to francusko-amerykański ilustrator. Tworzył m.in. dla Dreamworks Animation, Disney TV, MTV czy Cartoon Network. Jak sam przyznaje, inspiracje czerpie z codziennego życia – szuka jej w znajomych, córce, żone i pracy.

I use color differently than most artists I know, more like a painter actually. I don’t do a clean drawing. I just sketch very loosely something in flash, and I clean it up in color! Which is why my colors are as essential to the piece as the composition itself because they ARE the drawing. A lot of artist do a drawing AND then color it. My colors drive the piece. I very often paint in things that are not there in the sketch, or weren’t planned in the sketch.

W swojej pracy używa Flash MX i tabletu Wacom, a prace dopieszcza w Photoshopie.

Zobaczcie, niektóre – moje ulubione – ilustracje Pascala.

Więcej prac znajdziecie na stronie Pascala.