Skip to content

Polecane seriale. Co warto oglądać?

Co jakiś czas znajomi i Wy pytacie mnie o to, jakie seriale warto oglądać. Postanowiłem przygotować więc małą listę – tego, co oglądam, zamierzam obejrzeć lub czuję, że może być dobre.

Krótkie intro. Jestem serialomaniakiem, ale zaczynam powoli odstawiać kolejne produkcje. W tej chwili całościowo patrząc oglądam 21 seriali. Oczywiście, niektóre mają przerwę, niektóre nadrabiam, więc tak realnie czekam na odcinki z 4 seriali, a 3 nadrabiam. Nie mniej, lista produkcji odrzuconych lub zaplanowanych jest duża.

Zajrzyj też tu: Najlepsze zwiastuny Comic-Con!

Teoria wielkiego podrywu

Wiem, że to „staroć” i ma już 9 sezonów. A ja przyznaje, że przez długi czas nie mogłem się za to zabrać. Ale jak już zacząłem to wsiąknąłem. Ilość popkulturowych nawiązań jest tak duża, że co odcinek pękam z radości. To typowa produkcja dla geeków z geekami jako bohaterami :). Genialnie dobrana obsada (Jim Parsons!), a do tego świetne dialogi. Dobra zabawa, a odcinek trwa tylko 20 minut.

Daredevil

Jestem fanem wszystkiego, co związane jest z superbohaterami. Daredevil to bohater z komiksów Marvela, który doczekał się swojego serialu. Miałem duże obawy, ale jest… fantastyczny. Imo to jedna z mocniejszych produkcji tego roku – doskonale wyważona między mroczną stroną bohatera, a jego życiem prywatnym. Fajnie komponująca wszystkie postacie – od drobnej sekretarki, przez gościa tworzącego zbroje po Kingpina. Siłą „Daredevila” jest też obsada – Charlie Cox i Vincent D’Onofrio tworzą niesamowitą relację na ekranie – szacunku i nienawiści zarazem.

is-marvel-s-daredevil-worth-watching-350562

Silicon Valley

Soczysty serial… startupowy. Twórcy pokazują, jak od pomysłu powstaje firma. Dla osób, które interesują się rozwojem startupów ten serial będzie świetny – pokazując różne strony działania – od pozyskania inwestora po pierwsze pozwy sądowe i pitchowanie.

Peaky Blinders

Soczysta fabuła, Cillian Murphy jako główny bohater i klimat starej, brudnej, przestępczej Anglii. Peaky Blinders to w swojej kategorii serial kompletny.

https://www.youtube.com/watch?v=0YoW1hBRb5I

Mr. Robot

To jest dla mnie serial zagadka i dopiero będę chciał go obejrzeć. Zbiera różne recenzje, nawet wśród moich znajomych. Od „najlepszy serial tego roku” po „gniot roku”. Ja jestem mega ciekawe, ze względu na obsadzenie Ramiego Malika – który imo ma mega potencjał.

Gotham

Tu od razu mówię, że to serial wyłącznie dla fanów Batmana. Cała reszta się w nim nie odnajdzie, wynudzi się i będzie poirytowana. „Gotham” nie zaczęło dobrze i tylko dlatego, że uwielbiam człowieka-nietoperza i klimat wokół niego, dlatego daje szansę Gotham. A tam są… postacie, które dopiero poznamy jako przebiegli złoczyńcy. Momentami jest naprawdę soczyście.

Orange is the new black

Więzienie dla kobiet. Kilkanaście różnorodnych osób, wewnętrzne intrygi, ludzkie dramaty. Brzmi ckliwie, ale to kolejna porządna produkcja od Netflixa.

Sherlock

Wiem, że Sherlock ma przerwę. Ale… w grudniu ukaże się odcinek specjalny, a poza tym dobrych seriali nigdy dość. Sam z chęcią przypomnę sobie, co działo się w poprzednich sezonach.

Vikings

Sprawdź: I’m king Ragnar!

Po raz kolejny mógłbym napisać, że mamy do czynienia z serialem kompletnym. Nic nie poradzę, że Wikingowie z sezonu na sezon są coraz lepsi. Twórcy umiejętnie podsycają ciekawość fanów, igrają z ich emocjami i stosują sztuczki marketingowe. Dochodzi do tego, że „Wikingowie” to produkcja, na którą mocno wyczekuje i zawsze chętnie polecę innym.