Skip to content

Płockamp – czas na pierwsze urodziny!

12 miesięcy, 8 spotkań, kilkuset uczestników i naprawdę fajna atmosfera. Płockamp świętuje swoje pierwsze urodziny. Cieszę się, bo miałem mały udział w tworzeniu tej społeczności.

O takich spotkaniach w Płocku myślałem od długiego czasu. Zainspirowany tworzeniem się fajnej społeczności na Olcampach, pomyślałem, że może w moim rodzinnym mieście też są ludzie zainteresowani nowymi technologiami. Idealnie się złożyło, bo Małgosia Gontarek też myślała o tym temacie. Wystarczyła chwila rozmowy i zapadła decyzja – działamy. Aga Kotowska zrobiła nam logo, powstała strona i poleciały pierwsze zaproszenia do prelegentów.

Płockamp numer jeden

Gosia od początku mocno cisnęła z tematem, czego efektem było pierwsze spotkanie, które zorganizowaliśmy 9 czerwca w Zachęcie. Liczyliśmy na około 30-40 osób. Promo poszło w social media i to co nam się udało, w lokalnych mediach. My z Pawłem Harajdą przywieźliśmy z Olsztyna planszę, rzutnik i pstrykacz do zdjęć. I wyczekiwaliśmy… Najpierw pojawili się prelegenci. A po chwili zaczęli zbierać się ludzie. Co ciekawe, chociaż nie mieszkam w Płocku już 8 lat, to spotkałem dużo znajomych. Ostatecznie na pierwszym spotkaniu było około 90 osób (na FB zadeklarowało się koło 120). Prawda jest taka, że wypełniliśmy lokal po brzegi, a uczestnicy siedzieli na schodach, w bocznych kącikach i za barem :).

Jako pierwszy mówił Wojciech Latoszek z 4Gift.pl, potem ludzi inspirował Łukasz Anwajler z Survicate i Foap, potem lokalni przedstawiciele inicjatyw biznesowych mówili o tym, co robią. Od tamtego czasu staramy się pokazywać płockich przedsiębiorców. Kolejne trzy prezentacje poprowadzili Dawid Pacha z Realdeal, Łukasz Ozimek z Smart Space EXEA i Arkadiusz Skuza z Centrum im. Adama Smitha. Obsada była fantastyczna.

Krzysiek Gontarek ogarniał spotkanie technicznie, Krystian robił stream, a Jula Gontarek rejestrację i kupony (tu ukłony, bo w międzyczasie uczyła się chyba matematyki). Do tego Dominik Korajczyk supportował całość technicznie, a Sandra Adamska pilnowała rejestracji. Działo się!

To co, najbardziej mnie podjarało to obecność wiceprezydenta miasta ds. rozwoju inwestycji – Jacka Terebusa. Świetny przykład, że miasto nawet samą obecnością może wesprzeć lokalne inicjatywy. Co więcej, prezydent wziął ze sobą urzędników, którzy byli otwarci na wszelkie pytania. I co jeszcze można pochwalić – przychodzili na kolejne spotkania!

11390376_434989103349962_683988505944847696_n 11407254_434989450016594_8283919791142755379_n

Kolejne spotkania i ludzie

Pierwsze spotkanie okazało się sukcesem, dlatego droga do kolejnego była prosta. Zmieniliśmy miejsce na nieco większe – tym razem spotkania odbywały się w klubie Suszarnia. Zrobiliśmy tam trzy spotkania, a sala znowu była wypełniona. Potem przenieśliśmy się do Poofy.

Robiliśmy Płockampy, ale odpaliliśmy też nowe formaty – Startup Płock i spotkania z cyklu Czwartków Social Media. Na każde przychodziło po kilkadziesiąt osób. Wspierały nas też różne firmy (za co bardzo dziękujemy) i ludzie. Nasza ekipa powiększyła się. Teraz tworzy ją kilka osób – Sandra Adamska, Kamil Kominek (nasz ogarniacz social mediów), Sebastian Grumanowski, Ania Gajewska, Dawid Bartkowski i wspomniani wcześniej Dominik, Krystian, Krzysiek czy mój brat Miłosz (szatniarz na jednym ze spotkań).

Nad całością czuwa Gosia, bez której nie byłoby tych spotkań, tej energii i społeczności. Ekipa, która ją w tym wspiera jest mega!

Napęd atomowy

Odkąd zacząłem robić spotkania w Olsztynie, a potem wspierać te w Płocku, przekonałem się, że to co najlepiej napędza do działania to ludzie. Nieraz zdarzało mi się mieć jednak chwile zwątpienia, ale spotkania w Płocku dają taką niesamowitą energię właśnie przez ludzi. Takich, którzy po spotkaniu potrafią podejść, przybić piątkę i podziękować. Przez ludzi, którzy wpadają na kolejne spotkania, żeby pogadać. Albo przez tych, którzy na spotkania przyjeżdżają z innych miast.

Ale to, co najbardziej mnie „jara”, to jak ta społeczność dba o spotkania. To nie jest tak, że Gosia podaje datę, ogarnia prelegentów, ekipa ogarnia promocję i to wszystko. To ludzie, którzy przychodzą na spotkania, dzielą się tym wśród swoich znajomych. Naprawdę byłem pod wrażeniem, jak uczestnicy szerowali nasze statusy, zapraszali na wydarzenia znajomych i zabierali na spotkania innych. To jest naprawdę budujące. Wspierali nas i współtworzyli to wydarzenie.

Mamy też fajne staty, którymi możemy się chwalić (dotyczą wyłącznie social media – bez wzmianek i zasięgów publikacji w serwisach internetowych)

analiza wypowiedzi

Płockamp – pierwsze urodziny

Pierwsze urodziny szykują się imponująco.

✔17:30-18:00 Rejestracja (odhaczasz się na recepcji i wbijasz dalej)
✔18:00-18:15 Narodziny Płockamp (wspomnienia, fotki, faile – krótka prezka organizatorów)
✔18:15-18:45 Artur Jabłoński – Dlaczego appka mówi, że jesteś przystojny?
✔18:45-19:15 ***

Blok „Rób Internety w Płocku”
✔19:15-19:25 Dawid Bartkowski (Blog www.goodkid.pl) – Pasja to tylko początek? Czy blogowanie rozwija kompetencje? (Wywiad)
✔19:25-19:50 Marta Remplewicz i Zofia Marciniak (Kosmetyki Dla) Stara kategoria produktu, a nowa jakość? Czyli czy jest jeszcze miejsce na rynku kosmetyków? (Wywiad)

20:00 Afterparty

Published inARCHIVE