Skip to content

Open Kitchen Wilno! Mega inicjatywa

Piątek, godzina 12. Plac, w którym są miejsca dla małych sprzedawców zmienia się w mega strefę gastronomiczną. Po jednej stronie rozkładają się foodtrucki, po drugiej restauracje. Tuż obok nich organizatorzy rozkładają leżaczki czy siatki do gry w badmintona. To inicjatywa Open Kitchen Wilno. Open Kitchen Wilno

 

 

 

 

 

 

 

 

Open Kitchen Wilno

Jestem mega fanem takich inicjatyw – targi śniadaniowe, zloty foodtrucków, śniadania na trawie. Open Kitchen Wilno to po części mix każdej z tych formuł. Przede wszystkim to wydarzenie, które odbywa się od maja do września na Tymo Targu (nie umiem przetłumaczyć nazwy). Startuje o 11:30 i trwa do wieczora. Tak jak pisałem, po jednej stronie stoją foodtrucki, po drugiej lokalne knajpki. Co można zjeść? Wszystko – od wietnamskich zupek, przez popularne burgery po lokalne wariacje na temat jedzenia. To na tym wydarzeniu widać dobrze, jak Wilno jest zróznicowane i bogate kulturowo.

To, co nas uderzyło szczególnie to, że już o godzinie 12 było tam pełno ludzi i to w większości lokalsów. Od panów w garniturach, którzy chyba wyskoczyli na lunch po grupki znajomych, które chillowały na leżakach. W piątek. PIĄTEK!

Więcej o inicjatywie – https://web.facebook.com/openkitchenlt/

Więcej tekstów z Wilna: http://mrcwojcik.pl/tag/wilno/

 

Published inTRAVEL