Skip to content

Nowy live test od Volvo. Z latającym pasażerem :)

Podoba mi się to, co od jakiegoś czasu robi w sieci Volvo. A właściwie ta część odpowiedzialna za ciężarówki. Pamiętacie klip z Van Dammem? Potem były mega testy robione przez dzieci. A teraz odbył się… live test, w którym ciężarówa holuje paralotniarza po drodze prowadzącej ku górskiej przełęczy w Chorwacji.

Żeby pilot utrzymał się w powietrzu, samochód ciężarowy musi przez cały czas poruszać się z dużą prędkością. Trasa jest po stromej górze, przez przesmyk i pod wiszącym wiaduktem. Wygląda to naprawdę grubo. Test został przeprowadzony w celu zademonstrowania cech układu napędowego Volvo Trucks ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch.

Volvo World Golf Challenge 2016 Hovås GK
Volvo
Volvo

To co w tym wszystkim jest mega, to jak Volvo konsekwentnie realizuje serię „Live test”. Wszystkie ich filmy, osiągnęły już grubo ponad 100 milionów wyświetleń. I wychodzi to, coraz ciekawiej :)

Kilka info o teście. Całość kręcono w Chorwacji. Wykorzystano pojazd Volvo FH 540, wyposażony w zmodernizowany silnik D13 i skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch. Kierowcą w „The Flying Passenger” jest Louise Marriott z Nowej Zelandii. Pilotem paralotni w „The Flying Passenger” jest Francuz Guillaume Galvani.

Jest to pierwszy na historii „numer” kaskaderski z wykorzystaniem samochodu ciężarowego i paralotni. Po raz pierwszy także samochód ciężarowy holował paralotniarza przez tunel.

Published inWSPÓŁPRACE