Skip to content

#NaSwoim – nowy cykl na blogu

Mieszkamy #naSwoim. Kilka miesięcy temu kupiliśmy i wyremontowaliśmy mieszkanie. Trwało to trochę – nadal jeszcze mamy rzeczy, które zrobić, ale finiszujemy. Całość wymagała jednak wiele cierpliwości, nerwów i wysiłku. Dlatego zaczynam cykl #naSwoim, żeby ułatwić innym wszystkie czynności związane z nowym mieszkaniem.

Mieszkanie w Płocku sprzedaliśmy po kilku miesiącach. Prawie tyle samo czasu szukaliśmy nowego mieszkania. Zderzyliśmy się z różnymi problemami właścicieli, byliśmy w kilku biurach nieruchomości. A potem szukaliśmy ekipy remontowej, doglądaliśmy prac, kłóciliśmy się z majstrem. No i na końcu (w końcu) przyszedł czas na umeblowanie i udekorowanie mieszkania. Razem? Nawet pół roku. Teraz mamy jednak wiedzę, jak uniknąć wielu problemów.

#naSwoim

Wiele osób marzy o tym, żeby mieszkać na swoim. Postanowiłem w pięciu wpisach opisać najważniejsze rzeczy, z którymi na pewno trzeba będzie się zmierzyć.

W pierwszym wpisie, który pojawi się już za tydzień, pod lupę wezmę najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać na każdym etapie. To będzie w pewnym sensie kompendium, kompletna lista różnych elementów. W kolejnych dowiecie się, jak znaleźć wymarzone mieszkanie i wybrać pośrednika, jak bez problemów wyremontować mieszkanie i je umeblować.

Przygotowując wpisy bazuje na swoich doświadczeniach – popełnionych błędach i dobrych decyzjach. Ale zdaje sobie sprawę, że nie mam profesjonalnej wiedzy, dlatego w całej inicjatywie współpracować będę z freedom nieruchomości. Chcę, żebyście otrzymali najpełniejszy obraz, kompletne odpowiedzi z zakresu kupna mieszkania, a freedom to profesjonaliści, którym zaufałem przy kupnie mieszkania (do nich przyszedłem jako pierwszych).

freedom zajmują się nie tylko pośrednictwem i doradztwem, ale też wspieraniem różnych inicjatyw (m.in. imprezę street artową), organizacją różnorodnych szkoleń dla pracowników (np. zajęcia krav magi). – Zależy nam na tym, by z naszą misją dotrzeć do jak największego grona osób, mogących potrzebować pomocy w sprzedaży czy kupnie nieruchomości. Jako zespół mamy też w sobie na tyle dużo energii, by pożytkować ją nie tylko w branży – stąd pojawianie się w przestrzeni publicznej. Chcemy też pokazać, że pośrednik czy agent nieruchomości nie jest leśnym dziadkiem, posępnie spoglądającym zza pełnego papierzysk biurka. Wręcz przeciwnie – jest pozytywnym, energicznym i otwartym człowiekiem, który pasjonując się branżą nieruchomości może pomóc innym w tym, na czym się zna – tłumaczy Łukasz Kruszewski, dyrektor ds. marketingu we freedom.

Do tego, na ich blogu znajdziecie mnóstwo wskazówek, skutecznych praktyk i porad. – W ciągu ostatniego czasu otrzymaliśmy sporo zapytań i próśb, abyśmy zaczęli poruszać także kwestie zakupu mieszkań, domów i działek. Wyspecjalizowaliśmy zespół i zaczynamy także publikować materiały poradnikowe dotyczące zakupów. Między innymi dlatego niedługo ukaże się ebook – “jak szybko i bezpiecznie kupić mieszkanie”, a i projekt #naSwoim również znakomicie wpisuje się w tę narrację – dodaje Łukasz. – Osobiście chcę, aby freedom było Barceloną branży nieruchomości, a sam rynek dobił do poziomiu Primera Division.

Jesteśmy otwarci na Wasze pytania – dlatego pod każdym wpisem piszcie i komentujcie, a My razem z freedom będziemy odpowiadać i pomagać Wam. Chcemy, żebyście wynieśli z tego cyklu jak najwięcej informacji i wskazówek, dlatego oprócz tekstów przygotujemy też materiały pomocnicze – checklisty, infografiki. Postaramy się pokazać Wam cały proces z perspektywy osoby kupującej, ale też pośrednika. I tu dostaniecie kilka naprawę praktycznych i soczystych rad od ludzi, którzy sprzedażą mieszkań zajmują się od lat.

Wpisy z cyklu #naSwoim będziecie mogli czytać we wtorki przez najbliższe 5 tygodni :)

naswoim

Published inWSPÓŁPRACE