Skip to content

Modyfikatory dostępu w JAVIE

Mała ściągawka dla osób uczących się Javy – modyfikatory dostępu.

Klasy wykorzystywane przez nas, mogą mieć atrybuty. Poprzedzamy je modyfikatorami dostępu. Dostępne modyfikatory to:

  • private
  • protected
  • public
  • default

Teraz krótko omówię każdy modyfikator, a później porównamy je.

private – atrybut dostępny tylko wewnątrz danej klasy

protected – widoczny wewnątrz klasy, ale także w klasach dziedziczących i klasach z tego samego pakietu

public – dostępny publicznie

default – atrybut domyślny

Porównajmy je ze sobą :)

Modyfikatory dostępu – porównanie

PozycjaNazwa kontaWpisowObserwujacychObserwuje
1Adrian Brzozowski295413492550
2Michal Grabowski27689422393
3Magdalena Duchnowska1590034497
4Adam Wielgosinski14441589650
5Emil Marecki14290827498
6Dzieciece klimaty13779668187
7Viola12568283545
8Michal Wypij1130613281061
9Marcin Wojcik9702674636
10Sonia Solarz-Taciak7404712743
11Marcin Osiak7067749404
12Krzysztof Kacprzycki6709505493
13Andrzej Adamiak6381382713
14Michal Kochanowski58957271507
15Homicidal Maniac53334651103
16Maciej Iwanski50009961569
17Krzysztof Kucharczyk4735298567
18lukasz Kruszewski46981064305
19Karol Dempich4555178222
20Krzysztof Betkier4510446864
21Janusz Niedu017awiecki4310569638
22Pawel Piekutowski4055361956
23Maciej Jermakow38952239729
24Karol Kurowski3861637485
25Lidia Piechota3725198114
26Kasia371122251
27Pedros Ole3593184946
28Maciej swiniarski3444859317
29Mateusz Lewandowski3421253283
30Pawel Pietrzak28861691174
31Mariusz Kraszewski2649162354
32Jaroslaw Skorski2637632612
33Krzysztof Raczynski2320204348
34lukasz Mackiewicz229365821
35Rafal Herman2222168759
36Anna Gajewska211755114
37Urszula Paslawska20971094367
38Anna197488220
39Maciek Dobrowolski19403690104
40Marcin Domian1908239647
41Remik Grala188217497
42Artur Szczepanski1861283974
43Michal Libuda1730498391
44Marta Wisniewsk1626179616
45Krzysztof Kwiatkowski16185370
46Joanna Jedrzejczyk1557112179194
47Wojciech Andrearczyk1535321716
48Robert Fryga150411883
49Krzysztof Filipek1445193292
50Pawel Zajaczkowski1439363568
51Lukasz Baczek1426202882
52Robert Turlej1413189190
53Leszek Dziag140570258
54Piotr lysiak1382277250
55Konrad Jurecki1380855336
56Rafal Sadowski1323391
57Dawid Mieczkowski1305428276
58Mateusz Starus1202370836
59Oliwia Chojnacka1195108114
60Beata Bublewicz1181932409
61Justyna Solowiej11535371
62Paulina Drozda11218518
63Daniel Siatkowski1115239524
64Dorota Zalepa99533060
65Rafal Zielinski98910462
66Iwona Arent9493744298
67Marek Pacek932163548
68Bartosz Skrajnowski91965125
69Grzegorz Szewczyk91934188
70Jacek Winczewski845242670
71Katarzyna Chojnowska833156126
72Katarzyna A73689300
73Lech Brywczynski7343672043
74Mateusz Sobieszczuk73046189
75Rafal Dabrowski663149181
76Piotr Cieslinski6347421614
77Michal Szulc634203238
78Piotr Gajewski608287203
79ladyofthehouse60465
80lukasz Paczkowski59610282
81Adam Kolesniewski595237845
82Krzysztof Omilian58642133
83Michal Kubiak55570192
84Janusz Cichon5531337206
85Wujek Wladek543891460
86Maciej Lewandowski520186636
87Grzegorz Czykwin48986216
88Marek Tyczynski4885077
89Iza Smolinska-Letza45919206
90Marcin Zdrodowski44171125
91Artur Zablocki440195462
92Marcin Kierul4326053
93Ewa Domeradzka4223118
94Pawel Harajda406324582
95Piotr Bulakowski387240233
96Luc Chives382118277
97Pawel Gorski36718739
98Bartek Kucharski36284542
99Tadeusz Iwinski3542444771
100Aleksander Sobczak3362731
101Maciej Wrobel332526702
102Martyna Zagorska326174293
103Pawel Papke318443278
104Justyna31893336
105Pawel Socha31161144
106Pawel Reczkowski307105214
107Mariusz Sordyl30265375
108Michal Ejkszto29989181
109Krzysztof Ruszczynski294120615
110Monika Borzdynska289170468
111Pawel Jarmolkowicz287457696
112Maciek Zajder285149381
113Mariusz Stasiak259100139
114Przemyslaw Skrzydlo2593176
115Andrea Gardini2445781561
116Pawel Szczur2331679
117lukasz lukaszewski2276221773
118Adrian Mierzejewski2265762843
119Marcin Radomski221213281
120Robert Waraksa220107318
121Julia Marcell21187919
122Dorota Jesiolowska-S203125236
123Sylwia Jaskulska200157258
124Rafal Rypina19967122
125Arek Jelonek1832665
126Typowa K18074063
127Moni zurnalistka171176198
128Tomasz Binczak17157160
129Adam Arciszewski16672327
130Pawel Woicki161175025
131Marcin Kulasek15914392
132Tomasz Wroblewski15550111
133Paulina Ostrowska1533039
134Bartosz Orlinski15269135
135Natasza Rozmus150248358
136Aleksandra Glinka1429752
137Kamil Rogalski14134101
138Pablo G1365031891
139Ewelina Kwiatkowska134125186
140Piotr Tabis133152755
141Krzysztof Sopyla1305074
142Andrzej Sadowski12711952
143Marek Terlecki1241988
144Alina Stasiak121101247
145Maciej Rynarzewski11810989
146Mariusz Mieczkowski1133662
147Marta Gryszko110575190
148Barbara Lewandowska10942170
149Kamil Mordasewicz1035193
150Jerzy Mackiewicz97112156
151Pawel Przybylek9263455
152Marta Malinowska872953
153Nikola Tyszka8261114
154Sandra Ejsymont8049118
155Piotr Grabowski7675501
156Jan Tomasz Tandyrak74100228
157Freewolna73111119
158Roza Derbash-Rybak6830121
159Ryszard Gorecki6513026
160Marian Podziewski64121384
161Jolanta Okuniewska6115745
162Arkadiusz Kolpert546759
163Paulina Lipka5428134
164Wioletta slaska-Zysk52139104
165Jacek Stasielo503055
166Katarzyna Urbanska503044
167Maciej Kowalski491659
168Bartek Szychowski474545
169Bartek Bednorz44126076
170Emilia Krywko4454116
171Radoslaw Wojnowski4122189
172Aleksandra Ilawa39932
173Jakub Reu0107ko3881238
174Burmistrz Gizycka (Jola Piotrowska)37486
175Ewa Szordykowska361791
176Piotr zuchowski359231
177Mateusz Kryzba323477
178Joanna321243
179Ewa Bartnikowska30106104
180Anna Duda291399
181Arek Mroczkowski2512452
182Mateusz Przyborowski2528177
183Tomasz Drosio241026
184Pawel Kolakowski24761
185Krzysztof Holowczyc23207511
186Katarzyna Targonska204775
187Grzegorz Figon181570
188Adam Treyderowski171985
189Olga Hanczyc16628
190Marta Mazurowska152421
191Janusz Rytuba1427200
192Ania Celmer14836
193Aneta Mech-Mejerska131726
194Rafal Tomasiak91352
195Jacek Protas834134
196Malgorzata Galka62235
197Marek lukiewski570107
198Michal Wisniewski52592
199Pawel Slawinski51530
200Michal Obrycki51341
201Piotr Grzymowicz31823
202Adam Nowinski313189
203Marcin Kuczys3619
204A. Kowalczyk3553
205Sylwia Slawinska2827
206J. Maciej swiatkowski2320
207Jaroslaw Kowalski115122
208Karol Wlodkowski11018
209Ela Krywko1913
210Lukasz Michnik1414
211Lidia Kozak1417
212Milosz Sobina029124
213Adam Bartnikowski0186
214Dorota Ordon017123
215Patryk Giczewski0150
216Cezary Jez0632
217Pawel zuchlinski04117
218Marzena Michalska014

Więcej tekstów z kategorii JAVA

Published inJAVA