Skip to content

Meblowanie mieszkania. Jakich mebli potrzebujesz?

Kupiliśmy mieszkanie, mamy za sobą remont, więc czas na… meblowanie. Jak dobrać meble? Co jest niezbędne? Oto krótki przewodnik po tym temacie.

Wydaje się to dość proste – wystarczy po prostu kupić kanapę, stół, kilka krzeseł, jakiś kredens, kuchnia i kilka rzeczy do łazienki. O, co to to nie! Tych mebli musi być dużo więcej, powinny pasować do siebie, ale także do tego, co zrobiliśmy podczas remontu – koloru ścian czy paneli. To jest działanie kompleksowe i tak jak pisałem wcześniej, warto mieć plan na całe mieszkanie.

Style, plany i szukanie inspiracji

Przy meblowaniu mieszkania musimy zwrócić uwagę na to, że urządzić możemy je według różnych stylów. Jednymi z najpopularniejszych są styl skandynawski, minimalistyczny, nowoczesny, retro, folk czy kolonialny. Jak widzicie, jest tego dużo, ale te ramy pozwalają stworzyć mieszkanie spójne i naprawdę ładnie się prezentujące. My np. postawiliśmy na jasne drewno z przełamaniami. I tak, nasze meble w pokoju gościnnym i sypialni są właśnie takie, a przełamujemy jej ciemnymi drzwiami zewnętrznymi i biało-brązową kuchnią. Do tego już wcześniej kolory ścian dopasowaliśmy do tego pomysłu.

Co warto zrobić zanim kupimy meble? Rozrysować sobie mieszkanie i na ten plan nanieść rzeczy, które chcielibyśmy mieć. Musimy pamiętać, żeby było funkcjonalnie, przestrzennie, ale też przyjemnie gdy odwiedzą nas goście. I warto rozważyć wszystkie możliwe warianty – czy obiad, gdy przyjdą goście będziemy jeść w kuchni, czy potrzebny będzie większy stół? Czy postawić biurko z możliwością toaletki, czy samą toaletkę? Kolejne dwa ważne kroki to przejrzenie różnych inspiracji w sieci (obowiązkowo) i… pójście do sklepu. Niektóre z salonów meblowych mają ciekawie przygotowane wystawy i możemy podejrzeć jak dane meble się prezentują.

Homestaging

To co jest fajnym rozwiązaniem, to gdy mieszkanie przed zakupem jest umeblowane. Są dwie opcje – homestaging albo tak jak jest normalnie. Ta druga opcja ma swoje plusy i minusy. Plus, że możemy zobaczyć jak jest i to zmienić. Minus, że niektórzy nie mają wyobraźni, żeby od razu nanieść swoje zmiany. Dlatego lepszym rozwiązaniem, które stosują niektóre biura nieruchomości jest homestaging. To dostosowanie  nieruchomości do potrzeb sprzedaży. Przygotowanie pod kątem klienta docelowego. – Pokazuje mieszkanie uniwersalne, klasyczne, żeby trafić jak najszerzej do klientów – tłumaczy Monika Rudy-Muża z freedom nieruchomości.

 

Homestaging – nadanie funkcji pomieszczeniem. – Jeżeli mamy wyraźnie pokazać, jakie to pokoje – musimy używać takich dodatków i mebli, które kojarzą się z tymi pomieszczeniami i uniwersalnymi kolorami – dodaje Monika.- Osoba kupująca mieszkanie musi wyobrazić sobie jak na przykład czyta książkę fotelu.

DIY

Jeśli nie masz budżetu na kupowanie mieszkań to można zrobić je samemu. Nie jestem majsterkowiczem, dlatego nie pokażę Wam swoich realizacji, ale… zobaczcie, jak to zrobiła Kasia Ogórek z TwojeDIY. Autentycznie jestem zachwycony tym, jak urządziła swoje mieszkanie i domek letniskowy. Kasia udowadnia też, że wykonanie mebli czy dekoracji nie jest takie trudne.

Konkurs

Razem z freedom nieruchomości przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie karty Home Profit. Karta daje Wam zniżki do kilkuset sklepów w Polsce, m.in. home&you, Kler, Praktiker czy Świat Rolet. Pełna lista: tutaj.

Jak wygrać kartę? Wystarczy, że w komentarzu pod tym wpisem napiszecie o swoich sposobach na wyremontowanie, umeblowanie czy dekorowanie mieszkania. Razem z freedom wybierzemy najfajniejsze komentarze :). Na Wasze odpowiedzi czekamy do przyszłego wtorku.

P.S. Przedłużamy konkurs o tydzień :). Możecie komentować także pod nowym wpisem!

 

Published inWSPÓŁPRACE