Skip to content

Łomżing

Czym jest łomżing? Dla niektórych to kocing na trawingu. Dla Łomży to niewykorzystana szansa na promocję.

Niewiele miast w Polsce może pochwalić się reklamą jakiegoś produktu ściśle powiązaną z nazwą miasta. Łomża jest najprawdopodobniej najmocniej kojarzona przez browar o tej samej nazwie. Dopiero później wspomina się o rzece Narew czy Hance Bielickiej. Browar poprzez jakość, lokalność swoich produktów zrobił najlepszą reklamę miastu. Wzajemna synergia na poziomie urzędniczym i społecznym, mogłaby doprowadzić do rozkwitu innych branży i budowy ogólnopolskiej marki Łomża – nie tylko w wydaniu browarniczym.

Browar wypuścił niedawno nową reklamę – Łomżing. To kocing, trawing, plażing itp. Określeń może być tysiące. Przy okazji jest to świetny materiał viralowy, co widać zresztą w social media. Za kreację odpowiada agencja PZL.

YouTube Preview Image

Niesamowita promocja, interakcje fanów browaru i nie tylko, na pewno w statystykach zauważalny będzie wzrost sprzedaży. Jednocześnie jest to też niewykorzystana szansa przez miasto. Bo obok promocji produktu mógłby też iść marketing miejsca. Łomża nie tylko jako browar, ale jako miejsc zapraszające turystów, w którym można miło spędzić czas. Tego mi niestety zabrakło.

Marka Łomży bazuje jedynie na browarze. Marka samego miasta praktycznie nie istnieje. Właściwie jest to miejsce przejazdowe z Warszawy na Mazury. Jak można było to zmienić? Przez synergię. Łomżing nie tylko, jako picie piwa, ale też jako zachęta do zwiedzenia Łomży. Kocing na trawingu? Spacering? Czemu nie w Łomży?!

Możliwości jest naprawdę sporo – choćby reklama billboardowa ze zdjęciami miasta + wyróżniającymi się hashtagami. Choćby przez kampanię w SM opartą na promocji konkretnych atrakcji. Albo zorganizowanie w Łomży niestandardowego wydarzenia np. na wspaniałym bulwarze.

// A jednak. Podczas meczu ŁKS Łomża – Odra Opole wykorzystano motyw z reklamy. Kibice przygotowali oprawę – Naturalne podłoże kibolingu (link).

Marcin Wójcik

Możesz mnie zasubskrybować lub polubić oficjalny kanał koziolka.