Skip to content

Zostań mecenasem kultury: Lil Ironies

Znacie zespół Lil Ironies? Pewnie nie. Ja usłyszałem o nim przed świętami i od tej pory mocno trzymam za nich kciuki. Dorzucę nawet swoją cegiełkę do sukcesu, który wiem, że osiągną!

Lil Ironies grają muzykę alternatywną. Ja cały czas ją odkrywam. Czasami moją uwagę zwracam na bardzo magiczny głos Kinty, czasami na wyjątkowe dźwięki kontrabasu, a w jeszcze innym momencie rządzi mną dynamiczna perkusja. Nie myślcie jednak, że grają nierówno – ich utwory brzmią idealnie. Cała czwórka ze sobą współgra, tworząc na początku minimalistyczne wrażenie. Nie wierzcie im jednak, jak mówią o minimalizmie. Utwory Lil Ironies są bogate w dźwięki – kolory (uwielbiam ten wpis!). No tak, zapomniałbym jeszcze o Kacprze, który gra na klawiszach i gitarze. Szczerze… on cementuje tą różnorodność.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gnVrbgiIFLM[/youtube]

Jakoś przed świętami napisał do mnie Kacper z zespołu. Podrzucił mi kilka utworów i parę słów o zespole. Jednocześnie napomknął o akcji crowdfundingowej na portalu Polak Potrafi. Mam ostatnio bardzo dużą „zajawkę” na artystów, którzy korzystają z tego, co oferuje im świat wirtualny (nie tylko crowdfunding). Takim przykładem może być pisarz Hugh Howey, cudowna skrzypaczka i tancerka Lindsey Stirling czy kultowy już zespół Arcade Fire.

Lil Ironies chcą wydać debiutancką płytę. Potrzebują 5 tysięcy na skończenie płyty (mastering i wytłoczenie).

Kacper Salzman: – Jest to dla nas bardzo ważna forma przedsprzedaży płyty. Bardzo liczymy na fanów, którzy zdecydują się kupić przysłowiowego “kota w worku” i dzięki temu ułatwią nam skończenie płyty, może też klipu. Zaznaczam, że to i tak się wydarzy bez względu na wynik akcji – może tylko opóźnić premierę.

Do tej pory muzycy uzbierali prawie 4 tysiące złotych. Do końca akcji zostało im 11 dni. Ja już napisałem wam, dlaczego warto ich wesprzeć (nawet symbolicznie). Zespół dla wspierających ma także prezenty – przeczytacie o nich na stronie projektu. Sprawdźcie Lil Ironies na PolakPotrafi.pl

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vXwNlDDvZPU[/youtube]

marcin wojcik copy

 

 

Published inHyde Park