Skip to content

Instagram Olsztyn – subiektywnie

Olsztyńscy użytkownicy Instagrama niedługo dobiją do 20 tysięcy użyć hashtaga #Olsztyn. Z tej okazji, zrobiłem swoje własne podsumowanie olsztyniaków, którzy korzystają z tej aplikacji.

Przede wszystkim… zapraszam do siebie – @mrcwojcik

Co dominuje na olsztyńskim Instagramie?

1. #selfie – nic dziwnego, skoro to najbardziej popularny hash na świecie. Olsztyńskie #selfie są najczęściej robione w domowym zaciszu, rzadko w windzie, a jeszcze rzadziej na mieście.

2. Indykpol – olsztyńscy siatkarze mają duży fanklub, który dba o ich obecność na Instagramie :)

3. Jedzenie – najwięcej oczywiście z fast foodów, ale mamy w Olsztynie kilka osób, które potrafią przyrządzić pyszne jedzenie (mam nadzieję, że po tym wpisie mnie zaproszą!)

4. Koncerty – wystarczy, że do Olsztyna przyjedzie znana gwiazda, a Insta wypełniony jest zdjęciami. Tak było po koncercie Dawida Podsiadło, Dawida Kwiatkowskiego, Kamila Bednarka czy… raperów!

5. Widoczki – Olsztyn ma przecież czym się chwalić. Większość zdjęć jest znad jezior, ale także ze starówki.

Kto wrzuca zdjęcia?

To jest jedynie efekt kilkumiesięcznej obserwacji. W większości na Instagramie w Olsztynie przeważają kobiety w wieku 14-19 i 19-25. Facetów jest znacznie mniej, a jak już to pokazują głównie zdjęcia Olsztyna lub w niewielkiej ilości zdjęcia z imprez.

Kogo wart obserwować?

To jest mój ultra subiektywny ranking. Nie daje tutaj miejsc – pokazuje profile alfabetycznie :)

@Arrachion – chyba pierwszy oficjalny profil olsztyńskiego klubu sportowego i właściwie marki. Dobry przykład, choć dopiero zaczynają go „ogarniać”

@bbuczyn – młoda, ale bardzo pozytywna dziewczyna. Robi fajne zdjęcia :)

@biemapl – olsztyński fotograf. Czasami znajdziecie u niego prawdziwe perełki

@IgersOlsztyn – fajna inicjatywa, popularna w innych miastach. Trzymam kciuki za twórców :)

@ Joanna Jędrzejczyk – zawodniczka MMA, ale na Insta to miłośniczka jedzenia ;)

@ Justyna Sołowiej – autorka jednego z olsztyńskich murali, malarka. Głównie jej twórczość, ale też trochę życia

@ Kinseychris – jak dla mnie to jedno z lepszych olsztyńskich kont na Instagramie. Chris w wyjątkowy sposób pokazuje Olsztyn! Polecam :)

@ Łukasz stuku – kolejny fotograf z niesamowitymi perełkami na Insta

@ Michał Liszewski – Michał jest bardzo aktywny zarówno na Insta jak i w życiu. Choćby dlatego warto obserwować

@ Marta Mal – długo walczyłem, żeby to konto powstało :). Teraz liczę na więcej zdjęć

@ Nina Żwirko – szczerze mówiąc zdjęć z Olsztyna raczej tu nie uświadczycie. Znaczy są, ale rzadko. Za to są jeszcze zdjęcia Niny z różnych miejsc na świecie ;)

@ Olsztyn żyje – to profil z potężnym potencjałem. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystany :)

@ Marta – jedzenie, jedzenie, jedzenie!

Na olsztyńskim Insta jest jeszcze parę osób, które mogą fajnie się pokazać. Dużo działa też Emilia. Bardzo czekam też na zdjęcia tulanek, bluz itp, które robi Klaudyna. To może być fajna baza do promowania marki tulanek. Fajnie działa jeszcze kilka osób – będę ich obserwował i myślę, że będę mógł je tu kiedyś wrzucić :). Czekam też na pojawianie się kolejnych firm na Instagramie. Sam niedawno podrzuciłem pomysł jednej z olsztyńskich kawiarni.

// Miałem już puszczać notkę, gdy zobaczyłem jeszcze kilka ciekawych profili. Prężnie zaczyna działać sportowiec Karol Zalewski, Miasto Olsztyn, firma R-Gol i Paulina Drozda. Trzymam za nich kciuki :)

Kogo ominąłem?

Od kilku miesięcy przeglądam, co dzieje się pod hashtagiem #olsztyn. To jest efekt tych obserwacji. Ale przecież mogłem kogoś ominąć. Dlatego bardzo was proszę – napiszcie mi w komentarzu na blogu, na Facebooku lub w mailu (marcin@koziolkuj.pl) – kogo jeszcze warto (lub jakie firmy) obserwować na Instagram. Warunek jest jeden – ta osoba musi być z Warmii i Mazur :).

No i jeszcze raz zapraszam – zajrzyjcie do mnie:  @mrcwojcik

Zdjęcie główne: See-ming Lee

marcin wojcik copy

Published inARCHIVE