Skip to content

Ikea mówi – wyluzuj :)

Wyluzuj. Ostatnio coraz częściej łapie się na tym, aby nie skupiać się na nie wiadomo czym, ale tylko na rzeczach, które sprawią radość i po których będę miał wspaniałe wspomnienia. Małe czy duże :).

Z fajnym pomysłem wyszła właśnie Ikea, która chce właśnie, żeby ludzie wyluzowali i postawili na przyjemność z bycia razem – gotowania, podróżowania czy zwykłych spacerów. Do tego Ikea przygotowała raport dotyczący naszego codziennego życia.

 

We live in a world of lifestyle blogs, TV programs and cookbooks that are constantly raising the bar. Wherever we look we’re bombarded with images of perfection. But how are all these people managing to constantly serve delicious, nutritious, locally-sourced, seasonally-appropriate meals every day, while you’re struggling just to get the kids to eat?

Truth is, they’re not. So relax. No one is perfect, everyone „cheats” in the kitchen, and everyone does what they have to do to make life work. And that’s OK. In fact, at IKEA we think it’s more than OK. We think it’s great.

Ikea przepytała 1000 osób. Zestawiała ze sobą oczekiwania i rzeczywistość – takie jak np. spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, co dla wielu ankietowanych jest trudne do spełnienia z powodu braku czasu. Ale są też fajne rozwiązanie – np. połączenie się przez Skype z babcią, która podrzuci fajny przepis, albo po prostu wspólne gotowanie.

Tu warto znaleźć też złoty środek. Ikea promuje fajne spędzanie czasu w domu, ale warto też skupić się na wyjściu na świat – poznawaniu go. To musi być równo rozłożone, bo dużo rzeczy niespodziewanych, ale też cudownych kryje się przed nami w różnych częściach świata. Ale po powrocie w domu nie można osiadać na laurach i skorzystać z przestrzeni, żeby nie marnować czasu, ale spędzać go radośnie.

Pełen raport Ikei możecie znaleźć tu: Life at Home Report. Zobaczcie też wideo „Let’s Relax” :)


Wpis powstał we współpracy z AOL.

 

 

Published inWSPÓŁPRACE