Skip to content

#changedestiny, czyli o co walczą Chinki

Kampanie społeczne bardzo często mnie ruszają. Ale niewiele z nich pozostaje w pamięci na dłużej. #changedestiny daje jednak porządnie do myślenia.

O co chodzi? O inspirowanie kobiet. Brzmi prosto, ale problem jest naprawdę złożony. Chodzi o inspirowanie kobiet do tego, żeby kształtowały swój los. Organizatorzy kampanii pokazują historie kobiet, które pokonały wyzwania i barier. Dotyczy to oczywiście wszystkich kobiet, ale przede wszystkim pokazano problem Chinek, które są zmuszone do małżeństw.

O ich problemach możecie zobaczyć w filmie „Marriage Market”. Kobiety opowiadają o tym, jak są zmuszane do małżeństw, ale też jak można z tym walczyć. W chińskich miastach „małżeński rynek” jest popularny i częsty. To oczywiście część presji społecznej, która sugeruje lub domaga się, żeby młode kobiety niezależnie od uczuć wychodziły za mąż. I tu rodzice szukając kandydatów prezentują swoje córki.


– Nie chcę wyjść za mąż tylko dla dobra małżeństwa. Nie będę wtedy szczęśliwa – mówi Li Yu Xuan w filmie. Wymowne, prawda?

Published inWszystko!