Skip to content

Aplikacje, z których korzystam najczęściej

Od pewnego czasu zbierałem się, żeby zebrać w jednym miejscu te aplikacje, z których korzystam najczęściej. Wielu znajomych pyta mnie o to, czasami sam znajduję nowe.

W sumie zainstalowanych mam około 30 aplikacji. Niektóre pewnie są znane wszystkim, więc nie ma sensu ich opisywać. Kilka odkryłem niedawno i uważam, że sporo zmieniły i poprawiły w mojej pracy (i nie tylko).

Aplikacje social media – Facebook (+ Menedżer stron FB), Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube, Messenger

Aplikacje przydatne w pracy – Analytics, Slack, Dysk Google, Kalendarz Google

Inne aplikacje, z których korzystam najczęściej

Google Keep / Asana / Notion

Narzędzia, w których organizuje sobie pracę. Jeszcze myślę, jak wycisnąć z nich najwięcej. Obecnie ogólne notatki wrzucam do Google Keep. W Asanie trzymam wszystkie zadania, a w Notion daty publikacji postów, pomysły na nie + zadania na dany tydzień. Wszystko jest przejrzyste, choć postaram się to zorganizować w mniejszej liczby narzędzi.

Snapseed

Odkryłem go pod koniec roku i wszystkie zdjęcia, które robią staram się obrabiać w tej aplikacji. Jest intuicyjna w obsłudze, więc każdy powinien poradzić sobie z edycją. Zresztą sami zobaczcie efekty:

Unfold

Aplikacja, która pozwala w łatwy sposób przygotować sobie wcześniej zdjęcia/grafiki do Stories. Ma wbudowane wiele szablonów, które bardzo ładnie prezentują się na Instagramie.

Spotify / Netflix

Od niedawna obie aplikacje mam już na telefonie. Idealne rozwiązanie, gdy chce coś obejrzeć lub posłuchać muzyki w pociągu, autobusie czy przed snem. Ostatnio często korzystam z funkcji zapisywania utworów/seriali offline i wracania do nich, gdy nie mam dostępu do WiFi.

Google Fit / Mi Fit

Najpierw korzystałem z Google Fit, gdzie mierzyłem kroki, treningi, wagę. Od kiedy mam telefon Xiaomi przerzuciłem się na Mi Fit. Do całości doszła jeszcze opaska MI Band 3 i waga. Wszystkie dane mam w jednym miejscu.

Nawyki

Korzystałem już z niej w ubiegłym roku i znowu wracam. Prosta sprawa – wpisujemy, jakie chcemy zbudować nawyki i codziennie odhaczamy, co zrobiliśmy. Faktycznie pozwoliła mi zbudować sobie regularność w niektórych kwestiach (obecnie liczba kroków dziennie czy czas na naukę).

Google Maps

Korzystam z tej aplikacji bardzo często. I nie służy mi tylko do nawigacji, gdy jesteśmy na trasie, ale też sprawdzam w niej odjazd autobusów, drogę z jednego miejsca do innego czy jakie jest natężenie ruchu. Jak na razie spisuje się świetnie.

LG TV Plus

Pilot do telewizora :)

Skycash

Aplikacja, która pozwala opłacać parkingi czy bilety autobusowe. Kiedyś podjechałem do strefy parkowania, ale w pobliżu nie było żadnego bankomatu i szybko opłaciłem postój w Skycash. Teraz częściej korzystam w autobusach, gdy nie mam biletu.

PodcastAddict

Aplikacja do słuchania podcastów.

Stocard

Gdy w jakimś sklepie lub firmie dostaje kartę lojalnościową to wklepuje sobie ją w Stocard. Nie muszę trzymać tego plastiku, wystarczy, że przy kasie odpalę aplikację i podam kod lub dam zeskanować kod kreskowy i zniżka, rabat czy punkty nabijają się na moje konto.

Bezpieczny Olsztyn

Aplikacja, która służy mi do dwóch rzeczy. Zgłaszania kierowców, którzy łamią przepisy i sprawdzania, czy w mieście są jakieś wypadki, kolizje lub inne utrudnienia. Przydaje się, gdy jedzie się na drugi koniec Olsztyna i nagle w jakimś miejscu jest kolizja. Możemy uniknąć korków.

Published inTechnologia