Skip to content

5 ciekawych startupów z Litwy

W tym roku majówkę spędziłem na Litwie. Jak to zwykle bywa, oprócz standardowego przeglądania atrakcji, postanowiłem sprawdzić też, jakie startupy powstają na Litwie. I wyłapałem kilka naprawdę interesujących.

Inspiracją do tekstu „5 ciekawych startupów z Litwy” była firma… wix.com, która w Wilnie otworzyła jedno ze swoich biur. Było to dla mnie dziwne, bo w Europie jest kilka większych miast, które mogłyby zaoferować więcej firmie. Postanowiłem więc zacząć szukać głębiej i wyłapałem kilka firm, które są intrygujące lub… znane mi :). Oto one!

5 ciekawych startupów z Litwy

1. MailerLite

I to było moje pierwsze zaskoczenie, bo MailerLite znam. Swego czasu było to narzędzie polecane jako godny zamiennik MailChimpa. W skrócie to rozwiązanie do e-mail marketingu, pozwalające w prosty sposób przygotować kampanię mailową, zarządzanie bazą mailową itp.

2. SearchNode

SearchNode to… wtyczka dla sklepów internetowych. Najprościej mówiąc ułatwia wyszukiwanie produktów na stronie. Chyba najlepiej sposób działania SearchNode obrazuje film powyżej

3. Taggye.com

Taggye to narzędzie, które pozwala użytkownikom obserwować zmiany na stronach internetowych. Powiedzmy, chce wiedzieć, czy na stronie ulubionej kawiarni coś się zmienia – narzędzie same robi „tracking” strony i informuje nas, gdy zmiany są wprowadzane.

4. Vinted

5 ciekawych startupów z Litwy. Vinted

Vinted to… second-hand. Tylko w internecie, a sprzedawcą jest każdy z nas. Fajny focus na konkretną branżę i klientów. Doceniła ich m.in. Burda Principal Investmens, która w Polsce zainwestowała w ShowRoom.

5. FatMap

Fatmap to narzędzie do przeglądania map 3d, ale jest ono przydatne szczególnie dla podróżników, którzy mogą swoją trasę obejrzeć w inny, lepszy sposób. Idealnie dla osób, które poruszają się w terenie górzystym lub chodzą mniej popularnymi szlakami.

 

Published inARCHIVE