Skip to content

2 lata Płockampu! W Płocku zaczęło się dziać!

To już 2 lata Płockampu! Od momentu pierwszego wydarzenia, zadziało się w Płocku wiele. Zmieniło się podejście miasta do startupów, przedsiębiorcy się otworzyli i zaczęli ciekawie promować swoje usługi. Płock stał się miejscem, które jest przyjazne nowym przedsiębiorcom.

Rok temu pisałem o pierwszych urodzinach Płockampu (tekst: Płockamp – czas na pierwsze urodziny). Pisałem wtedy tak: „Naprawdę byłem pod wrażeniem, jak uczestnicy szerowali nasze statusy, zapraszali na wydarzenia znajomych i zabierali na spotkania innych. To jest naprawdę budujące. Wspierali nas i współtworzyli to wydarzenie”. Teraz mija kolejny rok. Ja od tego czasu, wycofałem się z inicjatywy i wspieram ją bardziej duchem niż ciałem (obecnością czy organizacją).

Nie ze wszystkim się zgadzaliśmy, ale zawsze przyświecał jeden, wspólny cel – rozwój Płocka. I myślę, że to się udało. Mam takie odczucie, że to właśnie inicjatywa Płockampu spowodowała powstanie i rozwój innych inicjatyw:

  • Powstała Przetwornia – cowork i fajna przestrzeń dla biznesu
  • Odbył się pierwszy w Płocku hackhaton
  • Miasto odpaliło programy wsparcia przedsiębiorców

Mamy też coraz więcej ambasadorów płockich projektów, ciekawych blogerów i vlogerów, inne spotkania czy firmy, które coraz ciekawiej radzą sobie na rynku. Tak jak pisałem, wycofałem się z inicjatywy, dlatego za to wszystkie największe brawa należą się Gosi Gontarek, która spaja wszystkie elementy i reprezentuje Płock w kraju (na spotkaniach Fundacji Startup Poland). Brawo!

2 lata Płockampu! Liczby!

Tak jak w ubiegłym roku, chciałem podsumować te dwa lata.

Trochę ogólnych statystyk:

  • 551 osób lubiących na Facebooku
  • 228 osób obserwujących profil na Instagramie
  • 72 obserwujących na Twitterze

W ciągu tych dwóch lat, łącznie wygenerowaliśmy ponad 1450 wzmianek o inicjatywie i spotkaniach i 3450 interakcji (86% to polubienia, 12% komentarze a 2% to udostępnienia). Ponad 97% wypowiedzi miało wydźwięk pozytywny. Najczęściej dyskutowaliśmy na Facebooku i Twitterze.

 

Pełen raport: TUTAJ